Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Eksmisje komornicze

Bagażówka Gdynia realizuje również usługi z zakresu eksmisji komorniczych.

Eksmisja komornicza to dla każdego z nas życiowa tragedia, wiąże się ona z opuszczeniem dotychczas zamieszkiwanego lokalu.  W naszym kraju obowiązuje zakaz eksmisji na tzw. bruk. Mimo to prawo ułatwia eksmitowanie lokatorów, nie mających prawa własności do zajmowanego mieszkania.

Jako firma wyspecjalizowana w przeprowadzkach oraz transporcie, bardzo często bierzemy udział w eksmisjach komorniczych na polecenie komorników sądowych. Posiadamy wiedzę a także sprzęt niezbędny do realizacji tego typu usług.

Gdy dochodzi do eksmisji, komornik wykonuje zasądzony wyrok przy pomocy policji, firmy transportowej, a także ślusarza, który otwiera zamknięte na klucz drzwi.

Zdajemy sobie sprawę, że tego typu przeprowadzka nie należy do lekkich i przyjemnych. Niekiedy dochodzi do kłopotliwych zdarzeń, często pojawia się płacz i żal, zdarzają się przejawy agresji. Nasi pracownicy w tego typu sytuacjach potrafią zachować cierpliwość oraz odporność na stres, który towarzyszy realizacji tego typu usługi.

Eksmisja powinna być wykonywana przy obecności osoby eksmitowanej, gdyż musi ona odebrać wszystkie wynoszone z zadłużonego mieszkania rzeczy. Wielokrotnie zdarzają się sytuację, gdy brak jest osoby eksmitowanej lub jest ona agresywna. Zanim rozpocznie się proces eksmisji, komornik wzywa osobę eksmitowaną do samodzielnej wyprowadzki z lokalu we wskazanym terminie. Najczęściej dłużnicy przystają na tego typu pisma i bez wahania opuszczają zajmowany lokal. Gdy jednak osoba eksmitowana nie chce się poddać eksmisji i stawia czynny opór, wówczas komornik rozpoczyna procedurę eksmisji czynnej, co wiąże się z niemałymi kosztami i niepotrzebnymi nerwami.

Eksmisja komornicza nie jest rzeczą przyjemną, nie raz przekonaliśmy się o tym na własnej skórze, ale usługi tego typu nie są dla nas niczym strasznym i bez problemu je realizujemy.

Flying Bat Flying Bat Flying Bat Flying Bat Flying Bat Flying Bat Flying Bat Flying Bat